Anasayfa Hakkımızda
Hakkımızda PDF Yazdır e-Posta
Ülker Ziraat, tarım alanındaki ilk çalışmaları, 1984 yılında Türkiye'nin ve Antalya'nın en önemli seracılık bölgesi olan Demre ilçesinde Tarım İlaçları Bayiliği ile başlamıştır. Antalya ve Demre'de damla sulama sistemlerinin yaygınlaştırılması, doğru sulama ve gübreleme tekniklerinin üreticilerce benimsenmesi konularında çalışmaları yürüten ve katkı sağlayan ilk tarım firmalarından biridir.
 
1992 yılında gübre bayiliğine başlayan Ülker Ziraat, toprak, su ve bitki analizleri doğrultusunda, bitki tür ve çeşitlerinin isteklerini göz önünde bulundurarak en uygun formülasyonda gübre seçimi ve dozlarının ayarlanması konusunda üretici bazında yaptığı çalışmalarla Antalya Bölgesi üreticilerine danışmanlık hizmetlerini de yürütmektedir.
 
İyi tarım uygulamalarının birinci basamağını oluşturan ilaç kalıntısının önlenmesinde büyük bir paya sahip, özellikle domates yetiştiriciliğinde kullanılan bambus arılarının yaygınlaştırılması ile ilgili teknik çalışmalara da öncülük eden Ülker Ziraat, çevre ve insan sağlığına duyarlı ürün yetiştiriciliğini ilke edinmiştir. Halen bu ilkeler doğrultusunda sera tarımında da  faaliyet göstermekle birlikte, plastik sera örtüleri ve malzemeleri ticareti de yapmaktadır.
 
Bitki besleme konusundaki çalışmalarına 2004 yılında başlayan Ülker Ziraat gübre ithalatına da ağırlık vererek ürün gamını genişletilmiştir. Antikek ithalatı ile homojen, tozsuz ve kekleşmeyen damla sulama gübre formülasyonları ile günlük 20 ton üretim kapasitesine sahiptir.
 
Organik gübre üretiminde organik tarıma da ilk adımını atmıştır.
 
 
 
Ülker Ziraat